Triko CRAFT Warm Wool Crewneck LS černé

Kód: 7318571233295
Akce
Značka: Craft
1 550 Kč –42 %
Triko CRAFT Warm Wool Crewneck LS černé
1 550 Kč –42 % 890 Kč
Skladem (1 ks)
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
18.7.2024

Pánské funkční triko s dlouhým rukávem ke krku je určeno pro sportovní aktivity s nízkou intenzitou pohybu v chladném až studeném, zimním počasí. Doporučujeme jako 1. vrstva např. pro skialpinismus, vysokohorskou turistiku, horolezectví atd.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prádlo je založeno na kanálkové pletací technice, díky níž je zajištěna optimální termoregulace. Kanálek slouží buď pro udržení tepla v případě chladu, nebo pro odvod přebytečného tepla, čímž nedochází k přehrátí organismu. Samotné vlákno pak slouží pro odvod vlhkosti do další vrstvy nebo okolního vzduchu. Udrží vaše tělo v teple a suchu i během mrazivých zimních dnů.

Materiál: 50% Merino Superwash vlna, 50% Polyester; Gramáž: 160 g/m2
- polyester na vnitřní straně pleteniny slouží pro efektivní odvod vlhkosti
- Merino Superwash vlna na vnější straně pleteniny slouží pro extra tepelnou izolaci
- ergonomický střih poskytuje volnost pohybu
- bezešvé torzo pro extra komfort
- díky přítomnosti vlny je prádlo částečně odolné proti lidskému zápachu

Doplňkové parametry

Kategorie: Trika s dlouhým rukávem
Záruka: 2 roky
Určeno pro: Pánské (Unisex)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie

 

Švédská značka Craft je tu více než 40 let, v ČR 25 let

Značka Craft je synonymem pro funkční ergonomické oblečení, které navrhuje ve spolupráci s nejlepšími sportovci světa. Možná jste však nevěděli, že tato švédská firma přišla s funkčním prádlem už před 40 lety, kdy ho vyvinula na základě výzkumu pro armádu.

Značka Craft začala také jako první prosazovat koncept oblékání do 3 na sebe navazujících funkčních vrstev. Ale nepředbíhejme, a podívejme se na to pěkně postupně.

 

Anders Bengtsson přemýšlel, jak ochránit piloty před podchlazením.

Značka Craft coby firma vyvíjející dokonalé funkční prádlo pro sportovce se zrodila přesně před 40 lety, v roce 1977, v jižní části švédského království, v městečku Borås. Švédové ho znají díky jeho bohaté historii právě v textilním a oděvním průmyslu. Byl s ním spjat také jistý Anders Bengtsson, který pracoval na zvláštní armádní zakázce. Jeho úkolem bylo vymyslet oděv, který by dokonale chránil piloty královského letectva před mrazem, pokud byli nuceni se katapultovat z kokpitu své stíhačky.

Protože je pilot při letu vystaven extrémní fyzické zátěži, má své spodní prádlo nasáklé potem. A právě v krizové situaci se dostává z horkého prostředí letounu (20 a více stupňů Celsia nad nulou) do atmosféry, kde je teplota třeba až o 70 stupňů nižší. Co se stane? Jednoduše se velmi rychle podchladí, protože má tělo obalené mokrým oděvem.

Anders Bengtsson věděl, že pokud by se mu podařilo vyrobit tkaninu, která dokáže odvést vlhkost z vnitřní vrstvy oděvu vně, dočká se zaslouženého úspěchu. Na jaře roku 1973 vyběhl, jako již mnohokrát předtím, ze svého domu v Borås. Avšak tentokrát jeho tělo pokrýval úplně nový nátělník z polyesterové tkaniny. Ve chvíli, kdy se na jeho těle začaly tvořit první kapky potu, pocítil, a to možná doslova, že má vyhráno.

Následoval samozřejmě další vývoj, hledání nejlepší pletací techniky (nejúčinnější se ukázal poměr 3 stehy ven a 2 stehy dovnitř), neustále se testovalo. Základ byl ale objeven právě tehdy.

 

Zrození Švédské šikovnosti

Na jaře roku 1973 byste na tílku Anderse Bengtssona běhajícího po Boråsu hledali značku Craft opravdu marně. Až o pár let později dostal jistý Sten-Sture Johansson za úkol vymyslet v rámci skupiny Eiser jméno nové značky, která bude zastřešovat právě produkty z Andersova vývoje. Ty se ukázaly jako praktické při vojenském použití i velmi žádané mezi skandinávskými sportovci. A tak Sten-Sture vymyslel název Craft of Sweden, přičemž slovo Craft má hned několik významů včetně craftsmanship – zručnost, šikovnost. Dne 1. října 1977 se stává „Švédská šikovnost”, jak by se dal celý název přeložit, svébytnou značkou v rámci skupiny Eiser. Jejím posláním je vyrábět funkční prádlo pro sportovce.

 

Revoluční princip Craft 1–2–3

V prvních letech se firma potýká s nemalými, ale příjemnými problémy, kdy musí neustále budovat nové výrobní kapacity, protože je po tomto „kouzelném” prádle neutuchající hlad. Jen co se jakžtakž podaří stabilizovat výrobu funkčního prádla v dostatečné kapacitě, pouští se značka do dalšího revolučního kroku. Je si totiž vědoma, že kvalitní funkční prádlo tvoří pouze základ, a tak se v 80. letech zaměřuje na vývoj a výrobu dalších navazujících vrstev.

Jako první na trhu prosazuje dnes obecně známý princip oblékání do 3 na sebe navazujících funkčních vrstev – vzniká tak Princip Craft 1–2–3. Zaměření společnosti se rázem mění na kompletní systém funkčního oblékání pro sportovce. Jednou z nejvýraznějších osobností vývoje je švédská sjezdařská legenda Ingemar Stenmark.

Následný vývoj se tedy řídí pravidlem 3 tenčích vrstev. Po funkčním prádle oblékaném přímo na tělo přichází další funkční vrstva, která má za úkol pot dále transportovat směrem od těla a zároveň vytvořit izolační hřející vrstvu. Na ni navazuje třetí vrstva chránící uživatele proti nepříznivým okolním vlivům, jakými jsou vítr, déšť nebo sníh. Díky tomu tělo zůstává po celou dobu tréninku či závodu v suchu a teple, čímž se zmenšuje riziko prochladnutí i jiných problémů.

 

V centru zájmu je běžecké lyžování, běh a cyklistika

Od roku 1996 až do dnešních dnů se Craft specializuje na 3 sportovní odvětví: běžecké lyžování, běh a cyklistiku. I když dokonalých vlastností jeho výrobků lidé využívají také v řadě dalších disciplín. Za 40 let, kdy existuje Craft, se změnilo mnohé, nicméně filozofie firmy je stále stejná, jako když Anders Bengtsson pátral po vysněném materiálu. Nabízet funkční prádlo umožňující úplně všem podávat při sportu maximální výkon.

Dokonce i logo – šest teček – znázorňuje tuto filozofii. První největší tečka symbolizuje krůpěj potu, která se díky práci jednotlivých vrstev oblečení pomalu rozkládá na menší částečky. Takto může být jednoduše odvedena od těla a odpařena do okolního prostředí.

 

Jak se oblečení Craft dostalo do České republiky

První kousky funkčního prádla Craft se ze Skandinávie dostávají do tehdejšího Československa ještě za dob totality prostřednictvím orientačních běžců a běžkařů, kteří měli to štěstí vycestovat do západního bloku. Právě díky orientačnímu běhu se s produkty Craft setkává ve Švédsku také nadějný reprezentant Petr Vavrys, kterého jejich vlastnosti naprosto okouzlí. Po revoluci se vydává do Skandinávie na delší dobu, aby zde mohl trénovat se světovou špičkou, přičemž touží toto nedostatkové a vysoce funkční oblečení dostat i k nám.

Po dlouhém naléhání se mu podaří získat zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku. Píše se rok 1991 a Petr Vavrys ve sklepě svého rodinného domu likviduje k nelibosti maminky zásoby zavařenin, aby uvolnil místo pro první zásilku „Šikovnosti ze Švédska” a nabídl tak českým a slovenským sportovcům stejně komfortní vybavení, jaké měli do té doby jen západní sportovci.

 

Craft – jasná volba profesionálních i rekreačních sportovců

Za více než 25 let se na českém a slovenském trhu značka Craft velice dobře usadila v mnoha sportovních obchodech. Od malých krámků přes specializované prodejny, kde vás nákupem provedou opravdoví sportovní nadšenci, až po velké sportovní řetězce, v nichž může přijít na chuť této značce opravdu široká sportovní veřejnost.

Čeho si ale vážíme víc, je skutečnost, že si naše produkty našly místo ve vašich sportovních šatnících a občas také duších. Jsme pyšní, že jsme vám mohli nabídnout špičkové sportovní oblečení před více než 25 lety stejně jako dnes, a budeme dělat vše pro to, abyste ani za dalších 25 let nemuseli řešit, jaké sportovní oblečení si koupit.

Protože CRAFT tu stále bude jako jasná volba číslo 1!