Macina SX, KTM otevírá novou éru elektrokol, lehkých elektrokol!

Nová produktová řada Macina SX doplňuje osvědčený program elektrokol KTM. Přináší revoluční zážitek z jízdy na elektrokolech z hlediska lehkosti a hbitosti díky elegantnímu designu rámu a novému pohonu BOSCH Performance Line SX. Tento elektropohon umožňuje vyrobit elektrokola s váhou jen o několik málo kilogramů vyšší než mají klasická bezmotorová kola. Ale není to pouze o nízké hmotnosti. Nastavení subtilního motoru je určeno především pro dynamičtější jízdu vyšší frekvencí šlapání, při které dosahuje stejného výkonu jako standardní Bosch Performance CX. Pro srovnání lze použít příměr z automobilismu. Standardní velký motor Bosch Performance CX je takový turbodiesel - poskytuje vysoký krouťák už od prvního šlápnutí i při nízké frekvenci šlapání. Zatímco nový Bosch Performance SX je podobný spíše benzínové závodní atmosféře - při nižších otáčkách působí slaběji, ale pokud to trochu roztočíte, dosahuje stejného výkonu jako jeho větší a silnější brácha. Lehká elektrokola KTM osazená pohonem Bosch Performance SX oslovují především aktivní cyklisty, kteří ještě váhali s přechodem na elektrokolo. Při sportovním stylu jízdy s vyšší frekvencí šlapání vás podpoří nesrovnatelně více oproti vašemu výkonu. Díky svým vlastnostem, citlivé a reaktivní odezvě je ideální pro všechny, kteří jezdí sportovně a s elektrickou podporou chtějí dosáhnout lepšího tréninkového efektu. 

   

Modely Macina SX představují náši snahu o inovace a překonávání vlastních limitů. Tato řada kombinuje sportovní charakter s elegancí. Macina SX také ztělesňuje dokonalou rovnováhu mezi lehkostí a působivým, přirozeným výkonem.

Motor Bosch Performance SX Smart System je o třetinu menší než dosavadní motory Bosch a váží pouhé 2 kg. Jeho maximální kroutící moment je sice "pouze" 55 Nm, ale při vyšší frekvenci šlapání dosahuje maximálního výkonu až 600 W, stejně jako velký motor Bosch Performance CX s 85 Nm.

Energii dodává nová baterie Bosch CompactTube 400 Smart System, s kapacitou 400 Wh (11,1 Ah). Štíhlý, integrovaný a kompaktní skutečný energetický šampion s necelými 2 kg hmotnosti. CompactTube 400 s inovativní technologií akumulátorových článků nabízí nejvyšší hustotu energie ze všech akumulátorů Bosch eBike. Díky tomu je mimořádně lehký akumulátor ideální volbou pro odlehčená sportovní elektrokola, zkrátka pro každého, kdo má rád elegantní vzhled konvenčních kol, ale nechce se vzdát elektrické podpory. Vysoce vyspělý systém řízení baterie chrání její články před přetížením. To kromě dlouhého dojezdu zajišťuje i velkou spolehlivost a životnost baterií Bosch. První praktické jízdní testy naznačují, že vzhledem k nízké váze a efektivnosti systému Bosch Performance SX bude reálný dojezd vyšší než u standardních elektrokol s baterií o kapacitě 400Wh, bude se blížit "těžkým" elektrokolům s baterií 625 Wh.

Přesto jsme v KTM modely Macina SX vylepšili o nový systém POWER TUBE TOP LOADER (PTTL), pro uživatelsky přívětivou manipulaci s baterií a jako jediní na trhu nabízíme možnost rychlé a jednoduché výměny baterie a prodloužení dojezdu:

  • přídavným akumulátorem Bosch PowerMore 250 o velikost macatější láhve na pití a kapacitě 250 Wh, který je možné kdykoliv nasadit do držáku umístěného v místě košíku na pití. Cena systému Bosch PowerMore 250 (držák, baterie, propojovací kabel) je 12990 Kč.
  • druhou baterií CompactTube 400 - exkluzivně u elektrokol KTM! Zatímco naprostá většina ostatních výrobců elektrokol má baterii CompactTube 400 napevno umístěnou do rámu a nelze ji snadno vyměnit (pouze po sundání motoru) u KTM je baterie standardně umístěna pod krytem a lze ji snadno kdykoliv vyměnit. Samotná baterie CompactTube 400 má kompaktní rozměry a váhu necelá 2 kg, je v porovnání s ostatními snadno přenosná např. v batůžku nebo brašně elektrokola. Prostě vezete jakoby jednu velkou "PETku" navíc a máte k dispozici 800 Wh energie pro obrovský dojezd. Cena náhradní baterie CompactTube 400 je 15990,-.
  •        

 

Náš koncept lehkých elektrokol KTM Macina SX se rozšiřuje napříč všemi kategoriemi kol MTB Fully, MTB Hardtail, Dětská kola, Gravely, Silniční a Krosová kola.

Přesné specifikace a dostupnosti naleznete na našich stránkách věnovaných elektrokolům KTMelektrokola.cz. Po naskladnění, což by mělo být do konce března, je bude možno objednat na našem eshopu 2MCyklosport.cz

 

Ať už se jedná o špičkové sportovní stroje nebo kola určená k městské jízdě, modely SX otevírají cestu do nové éry elektrické cyklistiky.