Kola KTM- Made in Austria již více jak 50l let.

Rakouská značka KTM je široké veřejnosti známa především svými motorkami vyhlášenými svou kvalitou a spolehlivostí, kterou dokazuje například už mnoholetá dominance v extrémních podmínkách závodu Paříž – Dakar. V naších zemích je už méně známé, že KTM je tradičním výrobcem neméně kvalitních jízdních kol již od roku 1964. V 90. letech 20. stol došlo k rozdělí obou divizí a jízdní kola vyrábí samostatná firma KTM Bike Industries.

Současná filozofie KTM je založená na kvalitě výroby kol a elektrokol v rakouském Mattighofenu, na důkladném testování vyráběných kol i jednotlivých komponent a v neposlední řade i na progresivnímu zavádění nejnovější technologií a trendů. Proto má KTM již 25 let v nabídce i elektrokola. Zavedením sportovních horských elektrokol už před 10 lety udává celosvětově trendy v designu a technice elektrokol, které v současném boomu kopírují i ostatní výrobci.

Už od začátku KTM pojalo myšlenku elektrokol zcela jinak než ostatní výrobci. Elektrokola byla dříve považována hlavně za městská vozítka pro dojíždění do práce na nákupy apod. KTM jako z prvních začalo prosazovat myšlenku kvalitních sportovních elektrokol, se kterými si může každý prožívat svoje sportovní a cestovní zážitky dle svých schopností. Systémy elektropohonu jsou adaptovány na různé typy horských kol, krosových kol, cestovních i městských a na většině modelů by jste v nich elektrokola na první pohled ani nepoznali. Za toto inovativní pojetí obdržela elektrokola KTM několik oceněnění na prestižních světových cyklistických veletrzích.